2022 Petrie Island Canoe Club Fun Regatta Results & Image Gallery(Below)

Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Girls K1 200m Winner 2nd 3rd
Heat 1 Catherine Bernard Faith Kennedy Reese Smith
Heat 2 Amelia Herwig Emmerson Jardine Mallory Nicholson
Heat 3 Nalini Gayle Cassie Wallace Noémie Mainville
Heat 4 Libby Faris Taylor Lalonde Aria Pennock
Heat 5 (Extra Heat) Azlan Belles Ellie Sinclair Olivia St. Pierre
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Boys K1 200m Winner 2nd 3rd
Heat 1 Iain Hill Will Rizk Jack Tieu
Heat 2 Will Rozon Dominic Proulx Carter Andreason
Heat 3 Quinn Richardson Diego Blanchard Jakob Faris
Heat 4 Liam Cuggy Evan Yankelovich Henry Gottfried
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Mixed K2 200m Winner 2nd 3rd
Heat 1 Henry Gottfried, Jerome Shim Hunter Running, Faith Kennedy Quinn Keach, Robbie Bouchard
Heat 2 Catherine Bernard, Iain Hill Darby Hodgins, Evan Yankelovich Maxime Guerin, Nathaniel Tsang
Heat 3 Quinn Richardson/ Azlan Belles Emmerson Jardine, Cassie Wallace Kiersten Hobbs, Olivia Murray
Heat 4 Jakob Faris, Libby Faris Zac Kirkby, Regan Higgs Noémie Mainville, Will Rizk
Heat 5 Darby Hodgins, Evan Yankelovich Margot Chisholm, Jacob Proceviat Liam Cuggy, Olivia St. Pierre
Heat 6 (Extra Heat) Reese Smith, Zachery Sinclair Amelia Herwig; Dominic Proulx Aidan Hull, RJ Daly
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Mixed C4 200m Winner 2nd 3rd
Heat 1 Amelia Herwig, Zac Kirkby, Cassie Wallace, Aria Pennock, Mallory Nicholson Olivia Murray, Hunter Running, Jack Tieu, Margot Chrisholm, Taylor Lalonde Iain Hill, Regan Higgs, Jakob Faris, Noémie Mainville, Zachary Sinclair
Heat 2 Dominic Proulx, Azlan Belles, Quinn Keach, Libby Faris, Jerome Shim Will Rizk, Liam Cuggy, Resse Smith, Keira Bertazzo, Diego Blanchard Garza Darby Hodgins, Sophie Morley, Jonah Duval, Adam Kahlouche, Jacob Proceviat
Heat 3 Jasper Demand, Nalini Gayle, Evan Yankelovich, Catherine Bernard, Robbie Bouchard Maxime Guerin, Quinn Richardson, Faith Kennedy, Nathaniel Tsang, Willow Wright Olivia St-Pierre, Ellie Sinclair, Henry Gottfried, Emmerson Jarome, Kiersten Hobbs
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Coaches Backwards K2 100m Winner 2nd 3rd
Heat 1 Georgia, Daniel Farlinger Gavin Redwood-Wheeler, Anika Searle Oliver Hallen, Sydney Armitage
Heat 2 Tyler Chenette, Melisssa Beausoleil
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U12 Triathlon Winner 2nd 3rd
Heat 1 Maddyn Andreason Azlyn Belles Max Shniger
Heat 2 Quinn Richardson Zac Kirkby Evan Yankelovich
Petrie Island Canoe Club Fun Ragatta Results
U10 Triathlon Winner 2nd 3rd
Heat 1 Quinn Richardson Zac Kirkby Evan Yankelovich
Heat 2 Jack Tieu Diego Blanchard Garza Nalini Gayle
Heat 3 Reese Smith Dominic Proulx Mallory Nicholson
Heat 4 Hunter Running Emmerson Jardine Robbie Bouchard

Image Gallery